Biżuteria nazębna

BIŻUTERIA NAZĘBNA OLEŚNICA

Biżuteria nazębna to w ostatnim czasie bardzo modny sposób na podkreślenie i upiększenie uśmiechu. Na zębie umieszczamy specjalny kryształek dzięki któremu Twój uśmiech zyska na atrakcyjności i z pewnością przykuje uwagę. To doskonała ozdoba , która wyeksponuje Twój uśmiech. Rozmaitość kryształów (kształt, kolor, wielkość) pozwala na dobranie idealnej biżuterii dla każdego. Ozdoby są mocowane na stałe ale w każdej chwili można je zmienić lub usunąć. .

 

Ważne pytania

 

Jak się mocuje na zęby biżuterię i czy to boli?

Co najważniejsze - do przyklejenia biżuterii zęby muszą być zdrowe, z mocnym szkliwem, najlepiej "białe"- wtedy ozdoby zyskują na atrakcyjności. Przykleja się ją do zęba przy użyciu takiego samego materiału, jakim mocuje się zamki ortodontyczne stosowane w aparatach stałych. Nie jest to bolesne i nie ma również w tym przypadku potrzeby znieczulania. Zabieg nakładania biżuterii trwa około 15 minut. Biżuteria przymocowywana jest na wierzchniej części zęba - z przodu lub w odcinku bocznym zębów, w zależności od upodobań. Najczęściej nasi pacjenci proszą o umocowanie ozdób na "dwójkach".

Jak długo biżuteria nazębna utrzymuje się na zębach?

Biżuteria nazębna utrzymuje się na zębach nawet przez kilka lat. Istnieje również biżuteria nazębna tymczasowa - zakładana na miesiąc czasu lub nawet na chwilę, żeby zwizualizować efekt pacjentowi.

Kto może nosić biżuterię nazębną?

Tak naprawdę każdy zainteresowany nią pacjent. Duży wybór wzorów pozwala dobrać idealną biżuterię do każdego wieku oraz płci.

Czy tylko stomatolog może założyć biżuterię nazębną na zęby?

Biżuteria nazębna musi być nałożona przez stomatologa przy użyciu profesjonalnych klejów kompozytowych utwardzanych światłem profesjonalnej lampy polimeryzacyjnej (jak przy zwykłym wypełnieniu). Tylko stomatolog zagwarantuje dobre połączenie biżuterii z zębem. Po usunięciu biżuterii powierzchnia zęba zostaje wypolerowana i wzmocniona lakierem fluorowym.

Jak dbać o higienę po nałożeniu biżuterii?

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej po założeniu biżuterii nazębnej, nie ma szczególnych zaleceń. Należy jedynie unikać bardzo zimnych napojów gazowanych i lodów, ponieważ mogą one sprawić, że ozdoby odkleją się od powierzchni zębów.

 

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Rewelacyjny gabinet. Podejście Pań do dzieci świetne. Super atmosfera. Znaleźliśmy gabinet idealny. Polecam z czystym sumieniem, szczególnie dla maluchów"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Serdecznie polecam Gabinet Karo-Dent. Przemiła obsługa i pełen profesjonalizm - to cechy moim zdaniem najistotniejsze, o których należy wspomnieć"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Profesjonalizm, sprawna ręka, wysokiej klasy sprzęt, sympatia i zrozumienie dla pacjenta, wyczucie estetyki, leczenie całkowicie bezbolesne. Wizyty przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze"

© 2015 - 2018 Karo Dent. Wszelkie prawa zastrzeżone.