LECZENIE BEZ BÓLU - ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE


Naszych pacjentów leczymy tak jak byśmy sami chcieli być leczeni - bez bólu i w miłej atmosferze. W naszym gabinecie wszystkie zabiegi u dorosłych jak i u dzieci odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo przed znieczuleniem nasiękowym, znieczulamy miejsce podania specjalnym żelem w wybranym smaku. Jako środka do znieczuleń używamy UBISTESIN amerykańsko-niemieckiej firmy 3MESPE. Chemicznie jest to artykaina. Ubistesin charakteryzuje się niezwykłą skutecznością oraz czystością (brak konserwantów). Zapewnia szybkie działanie oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa pod względem toksyczności (lek dedykowany dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących piersią oraz osób w podeszłym wieku z schorzeniami kardiologicznymi). Jako jedyny lek dostępny obecnie na rynku jest metabolizowany równocześnie we krwi oraz wątrobie. Dzięki temu charakteryzuje się najkrótszym czasem eliminacji z organizmu Pacjenta. Znacznie różni się od klasycznych leków znieczulających stosowanych najczęściej w gabinetach stomatologicznych (np. lignokainy, mepiwakainy lub bupiwakainy).

Dla przykładu kobieta karmiąca piersią po zabiegu stomatologicznym w znieczuleniu miejscowym wykonanym artykainą może karmić niemowlę już po 2h (przy lignokainie po 9h a przy mepiwakainie po prawie 12h). Oczywiście rodzajów artykainy na rynku jest bardzo wiele (w Polsce dostępne są 4 produkty).

Dlaczego Ubistesin? Stopień oczyszczenia leku wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jego użycia - mniejsze ryzyko reakcji alergicznych. W przypadku pacjentów obciążonych schorzeniami wątroby stosujemy znieczulenie Citocartin - jest to artykaina metabolizowana tylko we krwi.

U Pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka stosujemy Mepivastesin fimy 3MESPE. Szczególnie stosowany w przypadku osób cierpiących na alergię, astmę, a także u tych, u których nie wskazane jest stosowanie środków obkurczających naczynia i siarczynów.


Do dyspozycji pacjentów mamy znieczulenia klasyczne karpulą lub CITOJECT- do znieczuleń śródwięzadłowych oraz znieczulenie komputerowe SLEEPERONE S4.


Nowość !!! Znieczulenie komputerowe SLEEPERONE S4

Nowość !!! Znieczulenie komputerowe SLEEPERONE S4

Jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. Znieczulenie podawane jest pod kontrolą mikroprocesora, który stale mierzy ciśnienie w tkankach i automatycznie dopasowuje szybkość podawania znieczulenia. Eliminuje to całkowicie nieprzyjemne doznania takie jak uczucie rozpierania. System ten pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta. System komputerowego znieczulania monitoruje opór tkanek i dozuje znieczulenie tak, żeby nie przekraczało granicy odczuwalnego przez pacjenta bólu. Znieczulając przy użyciu strzykawki, doświadczamy uczucia wtłoczenia w tkanki płynu pod ciśnieniem, a to powoduje rozpieranie i ból. Jego dodatkowym atutem w leczeniu dzieci i osób z fobią jest wygląd w niczym nie przypominający strzykawki czy karpuli. Sleeperowi nadano zupełnie inną formę - przypomina długopis czy pióro.

Opinie

Oferta

Gabinet czynny:

od PON do PT od 8:00 do 20:00

Wybrane soboty od 9:00 do 14:00