Leczenie przyszłych mam

Kobietom ciężarnym zapewniamy specjalistyczną opiekę stomatologiczną, bowiem już w 6 tyg. życia płodowego powstają zawiązki ząbków naszych maleństw. Od samego początku mamy więc wpływ na to żeby nasze pociechy miały w przyszłości zdrowy uśmiech!!! Wbrew stereotypom podczas ciąży zęby można leczyć, a nawet jest to koniecznością. Rozwijający się stan zapalny jest groźny dla dziecka, poprzez oddziaływanie toksyn bakteryjnych na płód. Stan zdrowia jamy ustnej przyszłej mamy ma wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży. Szacuje się, że ok. 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami przyzębia i stanami zapalnymi jamy ustnej przyszłej mamy.

Aby uchronić nasze maleństwo przed jakimikolwiek wadami konieczna jest profilaktyka i wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych jeszcze przed zajściem w ciążę. W pierwszym trymestrze ciąży nasilają się nudności i wymioty w wyniku czego dochodzi do spadku pH i uszkodzenia szkliwa oraz nasilenia próchnicy, a pod wpływem estrogenów dziąsła ulegają przerośnięciu i przekrwieniu, co sprzyja ich rozpulchnieniu oraz krwawieniom, może wystąpić przykry zapach z ust. Nasilenie zmian próchnicowych w ciąży wynika głównie z zaniedbań higieny jamy ustnej, nasilonego łaknienia i częstego podjadania pokarmów wysokowęglowodanowych. Jest również związane z kwaśnym odczynem śliny w okresie ciąży oraz uszkodzeniem szkliwa w wyniku wymiotów ciężarnych.

Ciężarnej zaleca się:

- wizyty kontrolne co 3 miesiące

- stosowanie pasty z fluorem ale z małą ilością substancji ściernych

- stosowanie związków wspomagających remineralizację

- płukanie rozcieńczonym płynem do higieny jamy ustnej z zawartością fluoru

- nie zaleca się mycia zębów szczoteczką bezpośrednio po wymiotach, gdyż nasila to uszkodzenia szkliwa

- u kobiet tych wskazane jest również płukanie jamy ustnej 0,12% roztworem chlorheksydyny np. Corsodyl, Eludril przez 2 tyg, następnie stosowanie innych płynów nie zawierających alkoholu (meridol, periokin)

- zwrócenie uwagi na dietę

- stosowanie dodatkowych przyborów: nitek dentystycznych, wykałaczek, szczoteczek do języka itp.

- w gabinecie dentystycznym ważne jest systematyczne wykonywanie higienizacji i fluoryzacji kontaktowej oraz lakierowanie zębów

 

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Rewelacyjny gabinet. Podejście Pań do dzieci świetne. Super atmosfera. Znaleźliśmy gabinet idealny. Polecam z czystym sumieniem, szczególnie dla maluchów"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Serdecznie polecam Gabinet Karo-Dent. Przemiła obsługa i pełen profesjonalizm - to cechy moim zdaniem najistotniejsze, o których należy wspomnieć"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Profesjonalizm, sprawna ręka, wysokiej klasy sprzęt, sympatia i zrozumienie dla pacjenta, wyczucie estetyki, leczenie całkowicie bezbolesne. Wizyty przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze"

© 2015 - 2018 Karo Dent. Wszelkie prawa zastrzeżone.