Nasza filozofia

Nasza praca charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Sami także byliśmy z tej drugiej strony i wiemy, że wizyta u stomatologa może być ogromnym stresem. Dlatego leczymy tak, jakbyśmy sami chcieli być leczeni. W przypadku dzieci zawsze staramy się by pierwsza wizyta była wizytą adaptacyjną. Maluch poznaje fotel, nasze szczoteczki, odkurzacze i inne ciekawe narzędzia. Poznaje także swojego lekarza i asystentkę. Przed wizytą dziecko spędza czas w kąciku zabaw, co pozwala na uniknięcie stresu związanego z oczekiwaniem na zabieg.

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty oglądamy wspólnie z dzieckiem oraz rodzicami przy udziale kamery wewnątrzustnej wszystkie ząbki. Leczenie próchnicy jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Przed podaniem znieczulenia nakładamy na dziąsło specjalny żel o truskawkowym smaku, znieczula on wstępnie dziąsło, dzięki czemu podawanie właściwego znieczulenia jest prawie nieodczuwalne. Dzieci należą do tej szczególnej grupy pacjentów, której należy poświęcić znacznie więcej troski i uwagi, ponieważ niemiłe wspomnienia mogą zakorzenić się w ich psychice i niekorzystnie wpłynąć na kolejne etapy rozwoju. Podstawą sukcesu w leczeniu dzieci jest nawiązanie pozytywnej więzi już podczas pierwszej wizyty, która odgrywa olbrzymią rolę.

 

Kolorowe plombki

Nasi mali pacjenci sami wybierają sobie kolor plombki. Do wyboru mają aż 7 bajecznych kolorów, a brokat zawarty w plombce dodatkowo cieszy nasze pociechy. Możliwość wyboru koloru sprawia, że dziecko czynnie uczestniczy w leczeniu co dodatkowo zachęca malca do współpracy i sprawia ze czuje się ważny. Kolorowe plombki to nie tylko doskonała zabawa dla małego pacjenta, ale także dobra alternatywa dla ząbków mlecznych. Materiał charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi , chemicznymi, uwalnia duże ilości fluoru i cechuje się minimalną ścieralnością.

Na koniec wizyty każde dziecko dostaje naklejkę i nagrodę , które sam sobie wybiera z magicznej szuflady. Nagroda po wizycie odpowiednio motywuje i zachęca malucha do powrotu. Reasumując bardzo ważne jest odpowiednie umiejętne podejście lekarza na pierwszych wizytach, podczas których powstaje wieź miedzy lekarzem a małym pacjentem, co skutkuje zdobyciem zaufania a w konsekwencji systematycznym leczeniem.

 

 

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Rewelacyjny gabinet. Podejście Pań do dzieci świetne. Super atmosfera. Znaleźliśmy gabinet idealny. Polecam z czystym sumieniem, szczególnie dla maluchów"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Serdecznie polecam Gabinet Karo-Dent. Przemiła obsługa i pełen profesjonalizm - to cechy moim zdaniem najistotniejsze, o których należy wspomnieć"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Profesjonalizm, sprawna ręka, wysokiej klasy sprzęt, sympatia i zrozumienie dla pacjenta, wyczucie estetyki, leczenie całkowicie bezbolesne. Wizyty przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze"

© 2015 - 2018 Karo Dent. Wszelkie prawa zastrzeżone.