Nasza filozofia

Nasza praca charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Sami także byliśmy z tej drugiej strony i wiemy, że wizyta u stomatologa może być ogromnym stresem. Dlatego leczymy tak, jakbyśmy sami chcieli być leczeni. W przypadku dzieci zawsze staramy się by pierwsza wizyta była wizytą adaptacyjną. Maluch poznaje fotel, nasze szczoteczki, odkurzacze i inne ciekawe narzędzia. Poznaje także swojego lekarza i asystentkę. Przed wizytą dziecko spędza czas w kąciku zabaw, co pozwala na uniknięcie stresu związanego z oczekiwaniem na zabieg.


Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty oglądamy wspólnie z dzieckiem oraz rodzicami przy udziale kamery wewnątrzustnej wszystkie ząbki. Leczenie próchnicy jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Przed podaniem znieczulenia nakładamy na dziąsło specjalny żel o smaku MALINOWYM, TRUSKAWKOWYM LUB GUMY BALONOWEJ, znieczula on wstępnie dziąsło, dzięki czemu podawanie właściwego znieczulenia jest prawie nieodczuwalne. Do dyspozycji mamy klasyczne znieczulenie karpulą lub znieczulenie komputerowe SLEEPERONE S4. Dzieci należą do tej szczególnej grupy pacjentów, której należy poświęcić znacznie więcej troski i uwagi, ponieważ niemiłe wspomnienia mogą zakorzenić się w ich psychice i niekorzystnie wpłynąć na kolejne etapy rozwoju. Podstawą sukcesu w leczeniu dzieci jest nawiązanie pozytywnej więzi już podczas pierwszej wizyty, która odgrywa olbrzymią rolę.


Kolorowe plombki

Nasi mali pacjenci sami wybierają sobie kolor plombki. Do wyboru mają aż 7 bajecznych kolorów, a brokat zawarty w plombce dodatkowo cieszy nasze pociechy. Możliwość wyboru koloru sprawia, że dziecko czynnie uczestniczy w leczeniu co dodatkowo zachęca malca do współpracy i sprawia ze czuje się ważny. Kolorowe plombki to nie tylko doskonała zabawa dla małego pacjenta, ale także dobra alternatywa dla ząbków mlecznych. Materiał charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi , chemicznymi, uwalnia duże ilości fluoru i cechuje się minimalną ścieralnością.

Na koniec wizyty każde dziecko dostaje naklejkę i nagrodę , które sam sobie wybiera z magicznej skrzyni. Nagroda po wizycie odpowiednio motywuje i zachęca malucha do powrotu. Reasumując bardzo ważne jest odpowiednie umiejętne podejście lekarza na pierwszych wizytach, podczas których powstaje wieź miedzy lekarzem a małym pacjentem, co skutkuje zdobyciem zaufania a w konsekwencji systematycznym leczeniem.

Opinie

Oferta

Gabinet czynny:

od PON do PT od 8:00 do 20:00

Wybrane soboty od 9:00 do 14:00