Regulamin Centrum Stomatologicznego Karo Dent
ul. Wileńska 31B, 56-400 Oleśnica

 

 

ODWOŁYWANIE WIZYT:

Rezerwacja terminu wizyty stanowi wiążącą umowę między lekarzem dentystą a Pacjentem.
Wizytę zarezerwowaną na 30 min. należy odwołać bez konsekwencji  na 1 dzień roboczy przed wizytą.
Wizytę dłuższą niż 30 min należy odwołać bez konsekwencji na 3 dni robocze przed wizytą.
Opłata za nieodwołaną wizytę wynosi 50zł za każde 30min.
W przypadku potwierdzenia wizyty a nie zgłoszenia się na nią - w celu wyznaczenia kolejnych wizyt w naszym gabinecie pacjent musi uregulować  zaległość za nieodbytą  a potwierdzoną wizytę 50zł za każde 30 min zarezerwowane oraz uiścić przedpłatę- zadatek na poczet kolejnej wizyty.
Rezerwacja wizyt wielokrotnych  i innych długotrwałych  - wysokość zadatku ustala lekarz.
Ze względu na rezerwacje czasu pracy Kliniki oraz efektywność i płynność przeprowadzanych zabiegów nieodbycie z winy pacjenta wizyty potwierdzonej telefonicznie lub odwołanie w terminie krótszym niż 24 h wizyta 30 min oraz < 3 dni wizyta > 30 minutowa, jest równoznaczne z obciążeniem Pacjenta kwotą 50 zł za każde 30 min zaplanowanego spotkania.
Pacjenci, którzy wielokrotnie zmieniają termin wizyt (więcej niż 2 razy) - w celu zarezerwowania terminu kolejnej muszą uiścić zadatek, który przepada w przypadku kolejnej rezygnacji i zmiany terminu wizyty.
Brak możliwości potwierdzenia  telefonicznego umówionej wizyty  poczta głosowa, odrzucanie wiadomości  jest równoznaczny z jej odwołaniem na ostatnią chwilę.
Potwierdzenia telefoniczne umówinej wizyty służą do przypomnienia o terminie, a nie nagłej rezygnacji ze strony pacjenta!!! Jeśli państwo macie inne plany lub jesteście w trakcie choroby prosimy o dużo wcześniejszy kontakt.
Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa wizyta rozpoczęła się  punktualnie. Jednakże na specyfikę świadczonych usług, zdarza się, że mogą powstać niewielkie opóźnienia. W takich przypadkach, szanując czas naszych Pacjentów, informujemy o zajściu takiego zdarzenia telefonicznie lub na miejscu w gabinecie.
Zarezerwowany termin zabiegu/wizyty oznacza pełne przygotowanie stanowiska zabiegowego i gotowość zespołu do podjęcia planowanych czynności leczniczych. Oznacza to, że niezależnie czy zabieg się odbędzie czy nie, z naszej strony zostały zaangażowane środki FINANSOWE I OSOBOWE.
Wyrażając zgodę na warunki niniejszego regulaminu, w przypadku niedotrzymania warunków odwoływania wizyt zgadzacie się Państwo na obciążenie kosztami oraz ewentualną windykację długu.
Na poczet leczenia protetycznego pacjent wpłaca 50% zadatku.
Na poczet wybielania pacjent wpłaca 30 % zadatku.
Na inne kompleksowe zabiegi kwotę zadatku ustala lekarz.
Pacjent pierwszorazowy rezerwując dłuższe wizyty i wielokrotne wpłaca zadatek na poczet tych wizyt. Kwotę zadatku ustala lekarz w zależności od zaplanowanego zabiegu.

 

 

UMAWIANIE NA WIZYTĘ:

Przyjmujemy zgłoszenia osobiste oraz telefoniczne  - nie zapisujemy pacjentów przez email i przez fanpage.
Przy rezerwacji wizyty pacjent podaje aktualny numer telefonu.
Lekarz nie udziela konsultacji przez telefon, fanpage, przy recepcji - tylko po rezerwacji konsultacji w gabinecie stomatologicznym.
O czasie potrzebnym na wykonanie zabiegu decyduje wyłącznie lekarz.
W przypadkach nagłych i bólowych staramy się wyznaczyć wizytę w najbliższym możliwym terminie.
W przededniu umówionej wizyty Pacjent otrzymuje telefoniczne przypomnienie o wizycie.
Dłuższe zabiegi muszą być poprzedzone konsultacją w Gabinecie.

 

 

PIERWSZA WIZYTA:

Pacjent wypełnia Kartę Pacjenta - ankietę i wywiad lekarski podając dane umożliwiające identyfikację Pacjenta.
Pacjent podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych w Gabinecie Stomatologicznym KARO-DENT.
Prosimy o zgłaszanie się na pierwszą wizytę z 10-cio minutowym wyprzedzeniem w celu wypełnienia powyższych formularzy.
Pacjent zapoznaje się z regulaminem gabinetu i składa czytelny podpis  na ostatniej stronie.

 

 

SPÓŹNIENIA NA WIZYTĘ:

Spóźnienia na wizytę powyżej 15 minut są traktowane jako rezygnacja z wizyty bez odwołania.

 

 

GWARANCJA:

W trosce o Państwa zdrowie zabiegi wykonujemy z najwyższą starannością, z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i urządzeń oraz przestrzegając zalecanych norm sanitarno-epidemiologicznych.
Warunkiem gwarancji jest nienaganna higiena jamy ustnej, przestrzeganie wizyt kontrolnych z higienizacją co 3-6 miesięcy - czas określony przez lekarza oraz przestrzeganie zaleceń pokontrolnych.
Okres trwania gwarancji:
wypełnienia i odbudowy kompozytowe - 1 rok -- uwarunkowane stanem pozostałych zębów, które powinny być WSZYSTKIE wyleczone
wypełnienia w zębach mlecznych 6 miesięcy - uwarunkowane stanem pozostałych zębów, które powinny być WSZYSTKIE wyleczone oraz wizytami kontrolnymi co 3 miesiące z zabiegiem remineralizacji
prace protetyczne - uzupełnienia stałe 24 miesiące
uzupełnienia ruchome od 6- 24 miesięcy
elementy retencyjne do 6 miesięcy

Gwarancja w swoim zakresie obejmuje wady fizyczne produktu, tkwiące w produkcie, nie dotyczy innych wad, w szczególności powstałych w wyniku użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem produktu.

 

 

GWARANCJĄ NIE SĄ OBJĘTE:

leczenie kanałowe- endodontyczne
złamania koron w trakcie i po leczeniu endodontycznym nieodbudowane zgodnie z zaleceniami lekarza
prace protetyczne tymczasowe (zakłada się na opracowany ząb do momentu wykonania przez technika właściwej pracy protetycznej)
prace o ograniczonej trwałości wykonane na wyraźne życzenie pacjenta, przy wykonaniu których pacjent został poinformowany o ograniczeniu lub braku gwarancji
zmiany koloru pracy protetycznej na życzenie Pacjenta po wcześniejszej pisemnej akceptacji
częściowe uzupełnienie braków zębowych powodujące przeciążenie strefy uzupełnionej protetycznie
prace protetyczne stałe wykonane na częściowe odcinki na życzenie pacjenta bez natychmiastowego uzupełnienia  pozostałych braków
laki i poszerzone lakowanie wykonane w zębach stałych i mlecznych
stany zapalne zębodołu po usunięciu zęba
uszkodzenia związane z ingerencją mechaniczną w pracę protetyczną przez innego lekarza, technika lub samego pacjenta
zmiany wynikające z naturalnego zaniku kości i zmian w przyzębiu
bruksizm
cementowanie prac wykonanych poza naszym gabinetem
wybielanie zębów
zmiany wynikające ze współistnienia lub pojawienia się chorób ogólnych wpływających na stan narządu żucia (cukrzyca, padaczka, osteoporoza, stan po napromieniowaniu  i terapii cytostatykami) oraz nieszczęśliwych wypadków
na leczenie chirurgiczne, implantologiczne, endodontyczne, wybielanie zębów , protetyczne wymagana jest każdorazowo podpisana zgoda
warunkiem zachowania gwarancji na prace protetyczne jest odbiór ich do 2 tygodni od momentu ukończenia przez laboratorium protetyczne (ze względu na możliwość przemieszczenia i rotacji zębów)

 

 

 

POWIKŁANIA:

Przed zaplanowaniem leczenia stomatologicznego musicie Państwo być świadomi, że mimo najwyższej naszej staranności czasami w trakcie leczenia dochodzi do powikłań, takich jak: obrzęk, ropień, krwiak, ból leczonego zęba lub tkanek otaczających, szczękościsk, pęknięcie lub złamanie zęba, krwawienie po zabiegu chirurgicznym, reakcja alergiczna na stosowane leki, podwyzszona temperatura, złe sampoczucie, zaostrzenie współistniejących schorzeń i inne.
POWIKŁANIA TE NIE SĄ PODSTAWĄ DO REKLAMACJI!!!

WYSTĄPIENIE TYCH POWIKŁAŃ MOŻE POWODOWAĆ:
nieprzewidziane wcześniej leczenie kanałowe
nieplanowaną ekstrakcje i leczenie protetyczne
problemy natury estetycznej
problemy z jedzeniem i mówieniem
konieczność przyjmowania leków
dyskomfort i stres

 

 

ODPŁATNOŚĆ

Za wykonane usługi przyjmujemy odpłatność tylko GOTÓWKĄ.

 

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Rewelacyjny gabinet. Podejście Pań do dzieci świetne. Super atmosfera. Znaleźliśmy gabinet idealny. Polecam z czystym sumieniem, szczególnie dla maluchów"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Serdecznie polecam Gabinet Karo-Dent. Przemiła obsługa i pełen profesjonalizm - to cechy moim zdaniem najistotniejsze, o których należy wspomnieć"

 • Znajdź nas na Facebooku
  Opinie

  " Profesjonalizm, sprawna ręka, wysokiej klasy sprzęt, sympatia i zrozumienie dla pacjenta, wyczucie estetyki, leczenie całkowicie bezbolesne. Wizyty przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze"

© 2015 - 2018 Karo Dent. Wszelkie prawa zastrzeżone.